Nasze propozycje i atrakcje w okolicy

 

Atrakcje, pogoda...
Zobacz jak tutaj jest pieknie!

 

Oficjalna strona: www.ustronie-morskie.pl

 

Na stronie internetowej Ustronia Morskiego znajdziecie Państwo najważniejsze informacje dotyczące gminy, miejscowości, wydarzeń kulturalnych i sportowych z rejonu Ustronia Morskiego.

 

W skrócie kilka informacji:

 

Ustronie Morskie to miejscowość turystyczna położona w północnej części Województwa Zachodniopomorskiego przy drodze krajowej nr 11.

  • Powiat: Kołobrzeski
  • Gmina: Ustronie Morskie.
  • Położenie: 54° 13' N, 15° 45' E

Na naszych turystów czekają piękne, piaszczyste i słoneczne plaże, czysta woda, mikroklimat pozbawiony wpływu przemysłu. Plaże zostały wyróżnione Błękitną Flagą.

Dodatkową atrakcją są dwa mola wybiegające na ponad 100 metrów w morze.

W Ustroniu Morskim organizowane są również imprezy rozrywkowo-sportowe, ponieważ Ustronie Morskie jest Letnią Stolicą Satyry i Dobrego Humoru. Przyjeżdżają znane z telewizji kabarety oraz inni artyści.

  • Dla lubiących wszelakie sporty zostało oddane bogato wyposażone Centrum Sportowo – Rekreacyjne „Helios” z kręgielnią, basenami oraz kortem.
  • Dla rowerzystów i osób lubiących długie spacery mamy ścieżkę rowerową biegnącą wzdłuż wybrzeża.

Przeważa tu klimat morski o umiarkowanym natężeniu bodźców klimatycznych. Specyficzną cechą bioklimatu Ustronia Morskiego jest występujący w powietrzu aerozol morski, który wykazuje lecznicze właściwości, w szczególności w terapii schorzeń dróg oddechowych.

Zawartość jodu w powietrzu waha się w granicach 0,75 - 2,53 mikrograma/mm3 i jest najwyższa w warunkach klimatu morskiego na kontynencie europejskim.

 

 

Kamera na ŻYWO!

Widok na plażę, przy ulicy Nadbrzeżnej.
Zapraszamy do Ustronia Morskiego.

 

 
Źródłem pochodzenia obrazu jest strona www.ustronie-morskie.pl

Atrakcje... okolica..